11111W dniu 4 maja 2020 roku na placu wewnętrznym KP PSP w Mławie z okazji Dnia Strażaka odbył się uroczysty apel podczas którego odczytano wyciągi z postanowień o nadaniu odznaczeń oraz rozkazów w sprawie mianowania na wyższe stopnie służbowe wyróżniającym się funkcjonariuszom PSP. Ponadto odczytane zostały listy z życzeniami, które nadesłali Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński,  oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak. 

Następnie głos zabrał p. o. komendanta powiatowego PSP w Mławie st. bryg. Zbigniew Kąpiński. Komendant złożył wszystkim funkcjonariuszom  i ich rodzinom życzenia szczęścia i pomyślności oraz podziękował za dotychczasową współpracę. 

W związku z epidemią COVID-19 uroczystość była bardzo skromna. Uczestniczył w niej pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Mławie st. bryg. Zbigniew Kąpiński oraz funkcjonariusze pełniący służbę dzisiejszego dnia. 

Z okazji strażackiego święta jeden z mławskich strażaków odznaczony został srebrną „Odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”, awansowano jednego oficera dziesięciu podoficerów i trzech strażaków szeregowych.